Auto Detailing

polerowanie i czyszczenie samochoduNawet mocno zmęczony samochód może znów wyglądać jak nowy. Auto detailing to więcej niż kosmetyka – za pomocą kilkunastu różnych preparatów przywrócimy pierwotny blask zarówno karoserii, jak i wnętrzu samochodu. Na koniec zabezpieczymy cały samochód nowoczesnymi metodami (jak np. nanotechnologia).

Renowacja kloszy lamp

Większość kloszy współczesnych samochodów jest wykonana z poliwęglanu. Materiał ten ma wiele zalet, ale jedną zasadniczą wadę – łatwo się rysuje i utlenia. Powoduje to nie tylko pogorszenie walorów estetycznych, ale co gorsza również coraz słabsze działanie świateł. Zamiast jednak wymieniać całe lampy możemy zeszlifować ich cienką warstwę a następnie wypolerować. Efekt będzie taki sam, jak zamontowanie nowych kloszy, koszty jednak niewspółmiernie niższe.

Polerowanie lakieru

W czasie eksploatacji samochodu powierzchnia lakieru powoli się utlenia i traci on połysk. Sprzyja temu również kontakt mechaniczny np. ze szczotkami na myjni. Przy ciemnych kolorach oznaki zużycia mogą pojawić się juz po kilku miesiącach. Matowy lakier można jednak doprowadzić do stanu fabrycznego. W tym celu nasi technicy usuwają kilka mikronów lakieru bezbarwnego, dopiero tak przygotowana powierzchnia jest nabłyszczana, a następnie zabezpieczana twardym woskiem.

Mycie detailingowe

Mycie na zwykłej myjni niestety nie usuwa wszystkich zabrudzeń, jakie pojawiają się na nadwoziu. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów usuniemy uporczywe zabrudzenia takie jak: pył z okładzin hamulcowych smoła ptasie odchody resztki owadów drobinki asfaltu i wiele wiele innych

Zabezpieczenie lakieru woskiem

Woski stosuje się w celu zabezpieczenia lakieru przed wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowo wosk wypełnia drobne rysy na lakierze, dzięki czemu nie powiększają się one z upływem czasu. Dobrze nawoskowany lakier uzyskuje również odpowiednią głębię koloru. Taka warstwa izolacyjna powoduje również, że samochód nie brudzi się tak szybko na przykład podczas jazdy w deszczu. Wiele zależy tutaj od rodzaju zastosowanego wosku – woski “marketowe” na pewno nie są najlepszym rozwiązaniem.

Renowacja lakieru

Nawet mocno zniszczony lakier może odzyskać swój pierwotny blask. Renowacja lakieru oprócz zmatowień usuwa również głębokie rysy i drobne otarcia – o ile znajdują się one w warstwie lakieru bezbarwnego. Proces renowacji składa się z wieloetapowego polerowania powierzchni lakieru pastami polerskimi o coraz większej ziarnistości. W procesie renowacji zdejmujemy wierzchnią warstwę lakieru o grubości ok. 10 mikronów. Po wykonaniu renowacji powierzchnia lakieru jest nabłyszczana i zabezpieczana twardym woskiem.

Powłoki nanotechnologiczne

Jest to najnowszy sposób na ochronę lakieru przed wpływem warunków atmosferycznych, zabrudzeń i promieniowania UV. Nanocząsteczki wiążą się bezpośrednio z powłoką lakierniczą i tworzą szczelną warstwę izolującą. Dzięki małym rozmiarom cząstek zabezpieczenie takie jest dużo trwalsze od zwykłego nakładania wosku. Powłoka nano zabezpieczy Państwa lakier na cały sezon !

Detailing wnętrza samochodu

Jest to kompleksowa usługa polegająca na dokładnym oczyszczeniu oraz zakonserwowaniu wszystkich powierzchni znajdujących się wewnątrz samochodu. Obejmuje ona wszystkie części wykonane z tworzyw sztucznych, pranie wszystkich wykładzin, pranie tapicerki oraz podsufitki, usuwanie plam, czyszczenie i konserwacja elementów wykonanych ze skóry. Proszę nie mylić detailingu z ofertą myjni samochodowych – tam nie wyczyszczą pasów bezpieczeństwa, kratek wentylacyjnych, wnęki koła zapasowego i wielu innych elementów. Po naszej usłudze samochód pachnie nowością.